"GW": Na rynku nieruchomości będzie taniej
Dodano: 2009-01-06 | Aktualizowano: 2010-02-19 17:00:36
W najbliższych latach koszty nabycia domu będą spadać. Jak wyliczyli eksperci z firmy budowlanej ES Polska, w czerwcu powinniśmy zapłacić za budowę 150-metroweg0 domu wraz z zakupem działki 410 tys. zł, podczas gdy na koniec 2008 r. trzeba było wyłożyć prawie 450 tys. zł.
Mniej zapłacimy też za ziemię. Według szacunków ekonomistów z Banku Gospodarki Żywnościowej i redNet Consulting działki budowlane stanieją w tym roku o 20 proc., a w ciągu najbliższych dwóch, trzech lat nawet o ponad 50 proc.
Analitycy rekomendują wstrzymanie się z kupnem ziemi i mieszkań. Warto poczekać na większe przeceny. Niektórzy właściciele nadal mają wygórowane oczekiwania cenowe, niewspółmierne do wartości nieruchomości.
Więcej w "Gazecie Wyborczej"
Wróć do listy wiadomości >>
Komentarze